Najpierw zacznę od parametrów mieszkania:
- piętro 10 (ostatnie szczytowe),
- klimatyzowane pomieszczenie salon połączony z kuchnią łącznie 25m2,
- okna z jednej strony w salonie na długości 3,5m + kuchnia 1m,
- wysokość pomieszczenia 2,50 ale będzie podwieszany sufit więc ok 2,4m
- budżet do wykorzystania wraz z instalacja ok. 4tyś [+/- 300zł] (przyjmuję instalację ok 1tyś)
- kuchenka indukcyjna (nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale wydaje mi się że gazowa bardziej dogrzewa)

proszę o doradzenie jaka moc klimatyzatora wystarczy, jaki rodzaj (inventorowy czy on/off), jaka firma skłaniam się do tych 4 i między nimi chcę wybrać: LG, Daikin, Sharp, Samsung, i na co w szczególności zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora.
ciche klimatyzatory - tu LG sie reklamuje z najcichszymi jednostkami klimatyzacyjnymi
bezawaryjne - kazdemu sprzetowi zdarzają sie awarie ale sugestia Daikin. Dostepność
serwisu wymienionych marek dobra za wyj. chyba Sharpa bo to marka mniej obecna na rynku od tamtych.
klasa energetyczna - invertery mają wyższe więc on/off'y tu odpadaja, choc zalezy też ile czasu miałoby to w roku pracować, no i on/offów coraz mniej w sprzedaży
nie szpecący wyglą - to juz indywidualne upodobania
Wszystko podłączone jak należy. Chwile mi zajęło zdiagnozowanie alarmu, którego nie ma na liście alarmów w DTR (!!), czyli A14_HW_LowTbwtr- chodziło o za mała temperaturę na czujniku przylgowym powrotu z nagrzewnicy. Komunikacja z falownikiem jest, błędy wyczyszczone, odpalam centralę, robi się rozruch/ grzanie wstępne. No i zaczyna otwierać przepustnicę...i po sekundzie przekaźnik cyka i zamyka i po sekundzie znów zaczyna otwierać i tak w kółko. Alarmów w tym czasie nie wyświetla...nie jestem pewny czy stan centrali jest "włączona" czy "wyłączona", wentylator nie zdąży ruszyć nawet.....chyba że właśnie na załączaniu wentylatora się wywala teraz mi to do głowy przyszło, ale raczej wszystko jest ok, bo na falowniku pojawiło się 10Hz czyli minimalna częstotliwość zapisana w HMI...

o klimatyzacji

A co jeśli kupię klimę , zamontuje ją sam lub zamontuje mi ktoś kto przy tym pracuje a nie ma jak podbić gwarancji a urządzenie padnie ? Co potrzebuje żeby zareklamować później urządzenia oprócz diagnozy i dowodu zakupu (czy gwarancja musi być podbita co 6mc przez firmę która ma certyfikat marki zainstalowanego klimatyzatora?). Mam znajomego który montuje klimatyzacje w dużej firmie i pracuje w dziale wentylacji/klimatyzacji ale nie jest wstanie mi podbić gwarancji i nie wiem jak później będzie wyglądał ewentualny serwis. 
Temperatura chudziaka w zimę to nie jak tu piszczenie 4C lecz raczej bliżej kilkunastu. Piszę o domach z prawidlowo ocieplonym i zaizolowanym fundamentem. W gorsze mrozy może zejść poniżej 10C ale to raczej rzadkość. Co nie zmienia faktu że warto pod rurki CWU dać jedna warstwe styro np 5cm.
Ja mam dostęp do takich cen: 
LG CA12AW 3,5kW - cena ok ~3200 z vat 8% - 3lata gw 
Samsung AQV12KBBN 3,5kW - cena ok ~3650zł z vat 8% 2lata gw (5lat na sprężarkę) 
Każda firma ma swoje warunki gwarancyjne, są one zbliżone, zasadą jest, że konserwacje prowadzi instalator i on jest odpowiedzialny za naprawy gwarancyjne. 
LG - instalacja przez certyfikowanego instalatora, 2 przeglądy w roku [3 serwerownia] 
Samsung - chyba podobnie 
Sinclair - 1 przegląd min. lub 2 do decyzji instalatora. 
Jak padnie np. płytka w okresie gwarancyjnym to kolega instalujący będzie musiał wybulić [w cenie np. 500-1000 netto]. 
Sinclair daje radę a ten model to kolorowy inverter z ceną katalogową 3700,- netto. 
LG CA12AW to artcool ze szklanym panelem więc ta cena to też raczej atrakcyjna. 
Vat to 8% ale chyba dostawa łącznie z usługą montażu.
A co powiedzie na tema firmy SINCLAIR seria ASH13AIS 3,5kw cena ~2850zł z8% vat gwaracja 3lata więc dużo tańsze, wyglądają nieźle a jak pracują ? Ktoś to testował ma jakieś zdanie? 
Jeśli chodzi o osobę instalującą już jest dogadane zainstaluje to instalator z certyfikatami samsunga a jednostkę zew i wew zakupie sobie na aukcji. Już udało mi się dowiedzieć wszystkiego na temat warunków gwarancji i jej respektowania (rozmowa z Samsungiem i firmą domserwis która jest autoryzowanym centralnym serwisem klim Samsunga) . Ciężko znaleźć instalatora , który chce zainstalować sprzęt nie kupiony od niego, a przyczyna jest prosta :) kasa. Firmy montujące oprócz montażu zarabiają dodatkowo na sprzęcie , który wg cenników katalogowych producenta mają w bardzo dobrych cenach (między 30-40% upustu) a spokojnie można znaleźć firmę która zajmuje się tylko dystrybucją klim i ma upusty rzędu 52-55%. 
 
Wolałbym kupić taniej klimatyzator, zamontować przez znajomego, podpić pieczątkę i w razie awarii wzywać dopiero serwis lub poprosić znajomego o wymianę. 
 
lg obr.jpg
Mistral nie ma transformatora ani mostka a silnik elektryczny napędza alternator ten który napędza równiez silnik spalinowy. Ale mogę się mylic. Racja odnosnie termika nalezy zwrócic uwage na styki pomocnicze aby połączyc odpowiednio z tego co pamiętam powinny byc podłączone styki NC.
Walcowy kształt. Kupiłem go w celach medycznych, gdy się go przykłada do głowy działa uspokajająco. Sprawdzone. Ale zauważyłem że on się nagrzewa w pewnych miejscach mojego pokoju. Nie bardzo wiem z czego. Raz leżał w znacznej odległości od rurki miedzianej doprowadzającej ciepłą wodę i był ciepły po dotknięciu, ciepłe powietrze nie miałoby szans go nagrzać. Myślę, że pole magnetyczne mogłoby mieć lekki zasięg. Innym razem leżał na półce w szafie w styropianowej oprawie. W obu przypadkach był ciepły po wstaniu ze snu. Na tej samej półce kładę go teraz bez styropianowej oprawy i jest zimny. Ale tam gdzie leżał wcześniej w tej odległości od rurki to był ciepły bez żadnej oprawy styropianowej. Oglądałem film o nagrzewaniu magnesami rurki miedzianej. Może w jakiś sposób on absorbuje ciepło? Tylko, że jak leżał w szafie to tam nie ma w pobliżu żadnych takich elementów. Czy sądzicie państwo, że chodzi o promieniotwórczość? Materiały radioaktywne są naturalnie ciepłe. Czy ktoś wie co może sprawiać nagrzewanie się takiego magnesu? Ja sądzę że przekombinowujesz a to że czujesz że jest ciepły to jest złudzenie. Prosta metoda sprawdzenia tej tezy: użyj termometru. Weź termometr najlepiej z czujnikiem na kabelku i przyklej ten czujnik do magnesu. Zobacz jaka jest temperatura kiedy go odkładasz i jaka kiedy wstajesz rano. Najlepiej żeby nie było wątpliwości mieć obok drugi termometr żeby mieć pewność że temperatura w szafce nie wzrasta przez noc. Moim zdaniem wydaje ci się i nie jest to ani żadne nagrzewanie od miedzianych rurek ani tym bardziej żadna promieniotwórczość. A i co do uspokajającego działania mam spore wątpliwości, jeśli na prawdę czujesz różnicę to stawiam na placebo Jak niby to działanie sprawdzałeś? Robiłeś eksperyment na kilku różnych osobach gdzie przykładałeś im do głowy pudełko z magnesem lub pudełko z kamieniem tak, że nie było wiadomo co jest w środku, i rzeczywiście pudełko z magnesem działało bardziej uspokajająco?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one