Najpierw zacznę od parametrów mieszkania:
- piętro 10 (ostatnie szczytowe),
- klimatyzowane pomieszczenie salon połączony z kuchnią łącznie 25m2,
- okna z jednej strony w salonie na długości 3,5m + kuchnia 1m,
- wysokość pomieszczenia 2,50 ale będzie podwieszany sufit więc ok 2,4m
- budżet do wykorzystania wraz z instalacja ok. 4tyś [+/- 300zł] (przyjmuję instalację ok 1tyś)
- kuchenka indukcyjna (nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale wydaje mi się że gazowa bardziej dogrzewa)

proszę o doradzenie jaka moc klimatyzatora wystarczy, jaki rodzaj (inventorowy czy on/off), jaka firma skłaniam się do tych 4 i między nimi chcę wybrać: LG, Daikin, Sharp, Samsung, i na co w szczególności zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora.
ciche klimatyzatory - tu LG sie reklamuje z najcichszymi jednostkami klimatyzacyjnymi
bezawaryjne - kazdemu sprzetowi zdarzają sie awarie ale sugestia Daikin. Dostepność
serwisu wymienionych marek dobra za wyj. chyba Sharpa bo to marka mniej obecna na rynku od tamtych.
klasa energetyczna - invertery mają wyższe więc on/off'y tu odpadaja, choc zalezy też ile czasu miałoby to w roku pracować, no i on/offów coraz mniej w sprzedaży
nie szpecący wyglą - to juz indywidualne upodobania
Wszystko podłączone jak należy. Chwile mi zajęło zdiagnozowanie alarmu, którego nie ma na liście alarmów w DTR (!!), czyli A14_HW_LowTbwtr- chodziło o za mała temperaturę na czujniku przylgowym powrotu z nagrzewnicy. Komunikacja z falownikiem jest, błędy wyczyszczone, odpalam centralę, robi się rozruch/ grzanie wstępne. No i zaczyna otwierać przepustnicę...i po sekundzie przekaźnik cyka i zamyka i po sekundzie znów zaczyna otwierać i tak w kółko. Alarmów w tym czasie nie wyświetla...nie jestem pewny czy stan centrali jest "włączona" czy "wyłączona", wentylator nie zdąży ruszyć nawet.....chyba że właśnie na załączaniu wentylatora się wywala teraz mi to do głowy przyszło, ale raczej wszystko jest ok, bo na falowniku pojawiło się 10Hz czyli minimalna częstotliwość zapisana w HMI...

Sections

klimatyzacje

samochód man z agregatem Carrier Genesis r90 który ostatnio zaczoł szwankować. objawy są takie. agregat odpala wszystko działa jak trzeba żadnych błędów nie ma, ale po ustawieniu temperatury, powinny się załaczyć wentylatory w chłodni żeby rozprowadzić schłodzone powietrze, a one włąśnie się nie załączają.
odstawiłem samochód do serwisu carrier, stał tam dwa dni i fachowcy dumali co to może być było kilka wersji ale na koniec zadecydowali że to generator prądu. cokolwiek to zanczy jest dość kosztowne (11 tyś netto) przed odstawieniem do serwisu przeglądał go znajomy który zajmuje się klimatyzacjami, powiedział że to jakiś błąd w połączeniach bo na napięciu z generatora pracują elektrozawory a one działają dobrze.
mozna generator przewinac.nie
ktorzy elektrycy sie w to bawia kosz okolo 3-4 tysi.ale cos mi sie zdaje ze
jesli cos jest z generatorem to diody. mogly ktores pasc i nie daja
wystarczajacego pradu na wentylatory.sprawdzic.musisz zobaczyc ktoredy ida przewody do
skrzynki i po uruchomieniu agretu sprawdzic je woltomierzem pomiedzy
fazami.
+48 22 232 343
id55.jpg
oferta klimatyzacji
Od dłuższego czasu męczę się z silnikiem klimatyzacji kubota (4 cyl.) w agregacie naczepowym carrier maxima z 1995r. Sprawdzony układ zasilania paliwem (pompa daje prawidłowe ciśnienie na sekcjach, wtryski ok.), zregenerowana głowica, ciśnienie sprężania do przyjęcia. aktualnie instalator położył rurki do grzejników i wody bezpośrednio na wylewce betonowej podłogi na gruncie i stropie a nie położył jeszcze folie pe, styropianu itp.
Tam idą bezpośrednio instalacje co, ocieplone rurki cwu i cyrkulacji , elektryka w peszlach oraz kanalizacja.
Następnie jeśli styropianu przewidziałeś do poziomu '0' 20 cm to najpierw połóż 5 cm lub tyle ile wymagane jest dla dla wyrównania posadzki razem z instalacjami.
Następnie na mijankę układasz resztę styropianu.
Jeśli planujesz podłogówkę to np: 15 cm resztę styropianu pomniejszasz o 3 - 5 cm warstwę którą będzie styropian systemowy ten z folią aluminiową oraz podziałką do podłogówki.
Styropian systemowy jest składany w harmonijkę tak więc kładąc go sklejasz taśmą tylko sąsiadujące ze sobą brzegi folii aluminiowej.
Folia pod ogrzewanie podłogowe nie jest dawana.
Jeśli zamiast jastrychu betonowego planował byś anhydryt to wtedy należało by starannie zabezpieczyć wszelkie nieszczelności aby wylewka w formie ciekłej nie podeszła pod styropian i cała instalacja nie wypłynęła na wierzch.
Folię PE czarną budowlaną najczęściej daje się jeśli na podłodze nie ma instalacji ogrzewania a sam styropian.
Wtedy to aby zaprawa betonowa nie wchodziła pomiędzy płyty i nie powodowała ich erozji dawana jest folia a na nią bezpośrednio siatki stalowe lub inne zbrojenie rozproszone w formie włókien oraz jastrych.
Objawy: ogólnie mocno dymi na czarno, klimatyzacje co ciekawe - chwilami mocniej, chwilami przestaje dymić i nadal pracuje.
Nigdzie nie można się dokopać do info lub jakiegoś schematu na temat pompy wtryskowej - dochodzą do niej 3 przewody i podejrzewam, że chodzi tu nie tylko o same obroty, ale pewnie też jakiś regulator zapłonu. Dwie sprężarki, jedna przy silniku, druga na dachu kabiny napędzana silnikiem elektr.. Parownik klimatyzacji umieszczony w komorze chłodniczej na tylnej ścianie kabiny, zawór odparowania tuż przy parowniku. Skraplacz, wentylator, prawdopodobnie filtr lub zbiornik gazu z dwoma elektrozaworami i zaworem do wpięcia stacji
serwis agregatów
Układ gaszenia trzy przewody jeden masa ,drugi przyciąga, trzeci trzyma (cały czas pod napieciem po włączeniu). Nie ma on wpływu na obroty. Do regulacji obrotów klimatyzacji w maximach jest osobna cewka która przyciąga ciegło do oporu regulowanego wkrętem. Natomiast dymienie sie może pojawiac w chwilach kiedy sprężarka agregatu stawia większy opór. zawór termostatyczny do cwu jeśli działa prawidłowo, nie powinien zamknąć dopływu ciepłej wody, chyba, że zabraknie zimnej wody a woda ciepła będzie miała temperaturę wyższą o 10st.C niż ustawiona na zaworze. To się nazywa funkcja przeciwpoparzeniowa. Tak samo, jak zabraknie ciepłej wody(a dokładnie wody która dopływa jako ciepła-goraca), wtedy nie ma prawa przepuścić zimnej wody. zasada jest taka: gorąca woda dopływa do zaworu, która zawór przepuszcza zawsze(z jednym wyjątkiem), jeśli jej temperatura jest wyższa niż ustawiona to zaczyna ja mieszać w odpowiednim stosunku z zimną, ale nigdy się nie zamknie dla gorącej wody. Jeśli zawór posiada funkcję antypoparzeniową to przy braku zimnej wody a temperatura gorącej wody jest zbyt wysoka, to wtedy zamknie jej przepływ(to ten wyjątek).
Małe schodki zaczynają się gdy dochodzi cyrkulacja, wtedy powrót trzeba połączyć dodatkowo z wejściem zimnej wody do zaworu z układem zaworów zwrotnych. Chodzi o wyrównanie ilości wody w układzie gdy zamknięty jest kran i działa pompa cyrkulacyjna, gdyby tego nie zrobić, to nie byłoby cyrkulacji9pompa nie miała by siły przepchać wody.
naprawa klimatyzacji
Regulator kąta wtrysku jest w pompie klimatyzacji.Te trzy przewody (biały,czarny,czerwony) to jest zawór odcinający.Jeden masa,drugi +12 stałe po włączeniu,i trzeci start.Start w większości jest podłączony przez przekaźnik razem z rozrusznikiem.Spowodowane jest to tym że podczas rozruchu spada napięcie w instalacji i elektromagnes mógłby "puścić". Co do dymienia, może oleju bierze?. A tak w zasadzie, przy zmianie szybkości obrotowej silnika ,przyśpieszacz zapłonu daje większą dawkę paliwa co skutkuje dymieniem. Druga sprawa ; jak sterownik klimatyzacji przełącza na odmrażanie powstaje znaczna różnica ciśnień, co powoduje dość duże obciążenia sprężarki
Mistral nie ma transformatora ani mostka a silnik elektryczny napędza alternator ten który napędza równiez silnik spalinowy. Ale mogę się mylic. Racja odnosnie termika nalezy zwrócic uwage na styki pomocnicze aby połączyc odpowiednio z tego co pamiętam powinny byc podłączone styki NC.
Walcowy kształt. Kupiłem go w celach medycznych, gdy się go przykłada do głowy działa uspokajająco. Sprawdzone. Ale zauważyłem że on się nagrzewa w pewnych miejscach mojego pokoju. Nie bardzo wiem z czego. Raz leżał w znacznej odległości od rurki miedzianej doprowadzającej ciepłą wodę i był ciepły po dotknięciu, ciepłe powietrze nie miałoby szans go nagrzać. Myślę, że pole magnetyczne mogłoby mieć lekki zasięg. Innym razem leżał na półce w szafie w styropianowej oprawie. W obu przypadkach był ciepły po wstaniu ze snu. Na tej samej półce kładę go teraz bez styropianowej oprawy i jest zimny. Ale tam gdzie leżał wcześniej w tej odległości od rurki to był ciepły bez żadnej oprawy styropianowej. Oglądałem film o nagrzewaniu magnesami rurki miedzianej. Może w jakiś sposób on absorbuje ciepło? Tylko, że jak leżał w szafie to tam nie ma w pobliżu żadnych takich elementów. Czy sądzicie państwo, że chodzi o promieniotwórczość? Materiały radioaktywne są naturalnie ciepłe. Czy ktoś wie co może sprawiać nagrzewanie się takiego magnesu? Ja sądzę że przekombinowujesz a to że czujesz że jest ciepły to jest złudzenie. Prosta metoda sprawdzenia tej tezy: użyj termometru. Weź termometr najlepiej z czujnikiem na kabelku i przyklej ten czujnik do magnesu. Zobacz jaka jest temperatura kiedy go odkładasz i jaka kiedy wstajesz rano. Najlepiej żeby nie było wątpliwości mieć obok drugi termometr żeby mieć pewność że temperatura w szafce nie wzrasta przez noc. Moim zdaniem wydaje ci się i nie jest to ani żadne nagrzewanie od miedzianych rurek ani tym bardziej żadna promieniotwórczość. A i co do uspokajającego działania mam spore wątpliwości, jeśli na prawdę czujesz różnicę to stawiam na placebo Jak niby to działanie sprawdzałeś? Robiłeś eksperyment na kilku różnych osobach gdzie przykładałeś im do głowy pudełko z magnesem lub pudełko z kamieniem tak, że nie było wiadomo co jest w środku, i rzeczywiście pudełko z magnesem działało bardziej uspokajająco?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one